Grzejnik dla alergików – jaki wybrać?
Każdy alergik wie, że kurz kocha grzejniki. Gromadzi się na nich, a następnie wraz z ciepłym powietrzem unosi się i drażni nasze gardła. Jakie cechy powinien posiadać grzejnik dla alergików?

Największy wróg – roztocza i kurz

Na powierzchni grzejnika spala się kurz oraz roztocza, by następnie unieść się i podrażnić nasze drogi oddechowe. Aby uniknąć tych negatywnych konsekwencji należy wybrać grzejnik, który eliminuje ryzyko takiej sytuacji. Oto, jakie cechy powinien posiadać grzejnik dla alergików:

  • Wyprodukowany ze stali,
  • Napełniony specjalnym żelem-olejem,
  • Łatwy do czyszczenia dzięki smukłej budowie,
  • Posiadający funkcje umożliwiające proste sterowanie grzejnikiem.

Najbardziej istotną kwestią będzie obudowa, ponieważ nie unikniemy zalegania kurzu na powierzchni grzejnika w inny sposób, jak często czyszczenie. Zatem jeśli obudowa będzie smukła i wszystkie miejsca na grzejniku będą łatwo dostępne, będzie nam prościej czyścić go z kurzu.

Funkcje pomocne w sterowaniu

Wybierając grzejniki z naszej oferty mogą się Państwo zdecydować na dwa rodzaje sterowania: cyfrowe bądź analogowe. Zarówno w jednym, jak i drugim rodzaju dostępne funkcje to:

  • Termostat – utrzymywanie stałej temperatury ustawionej wcześniej przez użytkownika.
  • Programowanie tygodniowe – pozwala na zaprogramowanie systemu grzania na cały tydzień oraz ustalanie konkretnej temperatury, która ma być utrzymywana przez określony czas.
  • Wykrywanie otwartego okna – funkcja ta automatycznie wyłącza ogrzewanie, gdy wykryje otwarte okno w pomieszczeniu.

Pomocnym dla alergików podczas okresu grzewczego jest również nawilżanie powietrza. Można do tego celu wykorzystać specjalne nawilżacze, jednak należy zacząć od źródła problemu, czyli od grzejników. Jeśli grzejniki, które posiadamy w naszym domu będą spełniały powyższe zadania, to znacznie zminimalizujemy ryzyko reakcji alergicznych.