Jakie funkcje posiadają oszczędne grzejniki?
Dzięki rozwojowi technologii ogrzewanie elektryczne na prąd staje się coraz tańsze. Nie mają na to wpływu jedynie ceny prądu, które czasami idą w górę, lecz właśnie technologia, która umożliwia tworzenie coraz bardziej ekonomicznych rozwiązań. Zainstalowanie w swoim domu całego systemu grzania na prąd zawierającego oszczędne grzejniki pozwala zaoszczędzić pieniądze i mieć pod stałą kontrolą ciepło w domu. Sprawdź, jakie funkcje posiadają nowoczesne urządzenia do ogrzewania Twojego domu.  

Oszczędne grzejniki – funkcje

Zarówno planując zakup pojedynczego grzejnika, jak i całego systemu ogrzewania domu, warto sprawdzić dokładnie, jakie funkcje oferuje nam grzejnik energooszczędny, którym jesteśmy zainteresowani. Oto niektóre z nich:

  • CHILD – funkcja ta pozwala chronić naszych bliskich najmłodszych, eliminuje ona, bowiem ryzyko oparzenia się przez dziecko o gorącą powierzchnię grzejnika, ponieważ po włączeniu redukuje ona temperaturę. Działa podobnie, jak funkcja Ograniczenia grzania na powierzchni grzejnika.
  • TURBO – to funkcja, która pozwala na natychmiastowe nagrzanie się pomieszczenia, w którym znajduje się grzejnik. Ustawiamy wymaganą temperaturę i wciskamy przycisk TURBO, wówczas grzejnik włączy maksymalną moc, by w jak najkrótszym czasie ogrzać pomieszczenie.
  • NIGHT – ta funkcja redukuje temperaturę w nocy o kilka stopnie. Ponieważ śpi się nam lepiej, gdy w pomieszczeniu panuje nieco niższa temperatura niż w ciągu dnia, funkcja NIGHT umożliwia ustawienie wartości na noc (na przykład od 22:00 – 7:00). Wystarczy ustawić odpowiednią wartość oraz przedział czasu i tyle. Grzejnik sam obniży oraz później rano zwiększy temperaturę.
  • Wykrywanie otwartego okna – funkcja, która automatycznie wyłącza grzejnik, gdy czujniki wyczują nagłą obniżkę temperatury, która spowodowana jest otwartym oknem. Umożliwia ona zaoszczędzenie pieniędzy, ponieważ gdy grzejnik wyłączy się podczas otwartego okna, nie będzie produkował pustej energii.