Grzejniki z termostatem – funkcje i zastosowanie
Planując zakup poszczególnego wyposażenia do mieszkania czy domu, staramy się wybrać to najkorzystniejsze. W przypadku systemu ogrzewania domu najkorzystniejszą opcją jest termostat wraz z nowoczesnymi funkcjami. Takie połączenie pozwala nie tylko uzyskać nowoczesne rozwiązanie w swoim domu, ale także zaoszczędzić na ogrzewanie pustej energii oraz dostosować moc grzania do aktualnych potrzeb. Sprawdź, jakie funkcje i zastosowanie mają grzejniki z termostatem.

Termostat – kontrola temperatury

Grzejnik bez termostatu jest kłopotliwy i nieekonomiczny, ponieważ nie jesteśmy w stanie cały czas kontrolować temperatury, więc siłą rzeczy produkujemy pustą energię, która nic nie ogrzewa. To właśnie termostat pozwala na stałą kontrolę, to urządzenie, które poprzez aktywne działanie utrzymuje określoną temperaturę w pomieszczeniu. To właśnie dzięki temu możemy wyeliminować problem produkowania pustej energii.

Jakie zalety posiadają grzejniki z termostatem?

Do zalet tego typu systemów z pewnością będzie należała kontrola temperatury, jednak wynika to wprost z zadania, jakie wykonuje termostat. Jednak w połączeniu z nowoczesnymi funkcjami, pozwala on także na:

 • Zaoszczędzenie wydatków na energię, poprzez wyeliminowanie produkowania pustej energii, która nie ogrzewa.
 • Stałą kontrolę temperatury, bez konieczności sprawdzania jej ręcznie.
 • Wygodne rozwiązanie na miarę XXI wieku.

Funkcje grzejników z termostatem

Grzejniki elektryczne z termostatem – najważniejsze funkcje:

 • Funkcja wykrywania otwartego okna – pozwala na ograniczenie pracy wówczas, gdy grzejnik wykryje otwarte okno.
 • TURBO – czyli natychmiastowe nagrzewanie się pomieszczenia do określonej temperatury.
 • CHILD – dedykowana dla rodziców, która ogranicza ryzyko oparzenia się dziecka o gorącą powierzchnię grzejnika.
 • NIGHT – dzięki niej możemy zaprogramować obniżenie temperatury grzania w nocy zarówno by lepiej spało się domownikom, jak i by produkować mniej energii.
 • Programator tygodniowy – pozwala na zaprogramowanie grzania na cały tydzień. Zarówno sterowanie, jak i programowanie tego jest bardzo proste i polega na ustalaniu cykli grzania. Funkcja ta pozwala zoptymalizować grzanie na cały tydzień, ze zmiennymi temperaturami oraz utrzymywaniu określonego poziomu ciepła dzięki termostatowi.
 • Do pozostałych funkcji, jakie są warto uwagi należą także: ograniczenie grzania na powierzchni grzejnika oraz adaptacyjny start.

Każde z tych funkcji znajdują się w grzejnikach oferowanych przez ELPE ELEKTROPRODUKT, a wraz z połączeniem ich z wbudowanym termostatem pozwalają stworzyć w pełni inteligentny system ogrzewania domu i mieszkania.

Grzejniki z termostatem – zastosowanie

To głównie dzięki bogatym funkcjom dodatkowym grzejniki z termostatem mają bardzo szerokie zastosowanie. Są wykorzystywane w:

 • Domach, mieszkaniach oraz hotelach.
 • Biurach, siedzibach firm czy zakładach produkcyjnych.
 • Halach, magazynach oraz sklepach

Aktywne i ciągłe utrzymywanie temperatury połączone z nowoczesnymi funkcjami dają zalety, dzięki którym grzejniki z termostatem wykorzystywane są w wielu miejscach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą grzejników na prąd z termostatem. W każdym z nich znajdziecie Państwo szereg funkcji oraz nowoczesnych rozwiązań, zarówno w sterowaniu cyfrowym, jak i analogowym.