Czy warto kupić grzejniki olejowe?
Szukając optymalnego sposobu ogrzewania naszych domów, szukamy rozwiązań nowoczesnych i ekonomicznych. Z pewnością zaliczają się do nich grzejniki olejowe. Zarówno dzięki ogrzewaniu na prąd, bogatym funkcjom oraz szerokiemu spektrum zastosowań są chętnie wybierane. Jednak ich największa zaletą jest wypełnienie – olejowe. Sprawdź, czy warto kupić grzejniki olejowe.

Wypełnienie grzejnika na prąd – czy to ma znaczenie?

Zazwyczaj podczas zakupów, szukając grzejników do domu, skupiamy się na funkcjach, sterowaniu oraz możliwych zastosowaniach. Rzadko kiedy zwracamy uwagę na to, co de facto będzie ogrzewało nasz dom – czyli wypełnienie. Jest to błąd, ponieważ można wiele stracić lub zyskać, decydując się na konkretne modele.

Wypełnienie grzejnika specjalnym żelem-olejem to rozwiązanie o wiele bardziej ekonomiczne oraz skutecznie, niż tradycyjne wypełnienie go wodą. Różnica tych dwóch „paliw” polega na kilku aspektach:

  • Żel-olej nagrzewa się znacznie szybciej niż woda,
  • Utrzymuje ciepło znacznie dłużej niż woda,
  • Nie wpływa negatywnie na ogrzewanie pomieszczeń dla osób z alergią na kurz i roztocza. Budowa grzejnika różni się znacznie, od budowy tego na wodę. Grzejnik olejowy jest znacznie cieńszy, od standardowego grzejnika na wodę, ponieważ jego wypełnienie potrzebuje mniej miejsca, aby tak samo efektywnie (lub nawet bardziej) ogrzewać pomieszczenie. A to z kolei wpływa na znacznie łatwiejsze czyszczenie grzejnika z kurzu, który podczas spalania na jego powierzchni może uszkadzać górne drogi oddechowe.

Funkcje grzejników olejowych

Grzejniki na prąd mogą być sterowane analogowo lub cyfrowo, funkcje, jakie znajdziemy w poszczególnych systemach to:

  • Funkcja programowania tygodniowego (zarówno sterowanie analogowe, jak i cyfrowe). Pozwala na ustalenie konkretnych temperatur w konkretnych porach dnia na przestrzeni całego tygodnia.
  • Funkcja wykrywania otwartego okna (zarówno sterowanie analogowe, jak i cyfrowe). Pozwala na wyeliminowanie problemu otwartego okna, przez które energia wytwarzana przez grzejnik jest niewykorzystywana. To funkcja, która najbardziej przekłada się na finanse domowników, ponieważ ogranicza niepotrzebne wydawanie pieniędzy.
  • TURBO (sterowanie cyfrowe). Pozwala na natychmiastowe nagrzanie się pomieszczenia do określonej temperatury, a dzięki temu, że wypełnienie olejowe nagrzewa się szybko, funkcja ta jest dwukrotnie skuteczna.
  • CHILD (sterowanie cyfrowe). Dedykowana głównie dla rodziców, pozwala na zmniejszenie temperatury na powierzchni grzejnika, co eliminuje ryzyko oparzenia się przez dziecko.
  • NIGHT (sterowanie cyfrowe). Ta funkcja z kolej umożliwia obniżenie temperatury na czas nocy.

Czy grzejniki olejowe skutecznie ogrzeją Twoją firmę?

Zastosowanie tego typu wypełnienia to nie tylko domy i mieszkania. Dzięki licznym funkcjom oraz cechom samego wypełnienia stosowane są również w firmach i zakładach pracy. Nowoczesne urządzenia wraz z funkcjami oraz wypełnieniem olejem sprawiają, że jest to opłacalne rozwiązanie w każdym segmencie.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi grzejnikami olejowymi! Cechują się one nowoczesnych designem, ochroną alergików, wieloma funkcjami oraz szerokim spektrum zastosowań.