Elektryczny grzejnik olejowy

Ogrzewanie to jedna z najważniejszych instalacji w budynku, zapewniająca komfort i wygodę użytkowania pomieszczeń. Elektryczny grzejnik olejowy doskonale sprawdzi się zarówno jako ogrzewanie właściwe, jak i dodatkowe. Urządzenie ma ekologiczny charakter, jest zatem przyjazne środowisku naturalnemu. Wnętrze grzejnika wypełnia specjalny olej, który nagrzewa się pod wpływem ciepła emanowanego przez grzałki. Jest on idealną alternatywą dla wody, umieszczonej w tradycyjnych kaloryferach, bowiem zdecydowanie szybciej się nagrzewa oraz dłużej utrzymuje ciepło.

Ekonomiczne i energooszczędne ogrzewanie

Elektryczny grzejnik olejowy jest również bezpieczny dla zdrowia człowieka. Bez problemu znajdzie zastosowanie w mieszkaniu alergika bądź osoby zmagającej się ze schorzeniami dróg oddechowych. Nie spala kurzu i roztoczy, wpływa zatem również na jakość powietrza we wnętrzu. Atutem grzejnika na prąd jest możliwość zabrania go w każde miejsce, ponieważ jest to urządzenie w pełni mobilne.

Ogrzewacz elektryczny występuje w dwóch wersjach – analogowej i cyfrowej. Wybór właściwego urządzenia uzależniony powinien być od potrzeb oraz wymagań względem urządzenia.

Sterowanie analogowe

Elektryczny grzejnik olejowy sterowany analogowo wyposażony jest w:

  • Pracę manualną – pozwalającą sterować ogrzewaczem ręcznie.
  • Przełącznik trybu komfort/redukcja.
  • Programator tygodniowy – opcja tego typu umożliwia zaprogramowanie grzejnika. Tworzone są wówczas elementy, na podstawie których grzejnik będzie działał. W pełni dostosowujemy urządzenie do własnych preferencji odnośnie oczekiwanych temperatur. Jesteśmy w stanie stworzyć aż 100 elementów, pamiętając jednak o czasowym odstępie pomiędzy nimi – 15 minut.
  • Wykrywanie otwartego okna – funkcja ta doskonale sprawdza się w przypadku, gdy we wnętrzu temperatura nieco spadnie (o 2˚C) w przeciągu 10 minut. Urządzenie włącza wówczas tryb antyfreez (antyzamrażanie), a poinformuje nas o tym pomarańczowa barwa diody głównej.
  • Adaptacyjny start – automatycznie włącza się w momencie ustawienia pierwszego wydarzenia poprzez programator tygodniowy.

Sterowanie cyfrowe

Ogrzewacz elektryczny sterowany cyfrowo posiada wszystkie, powyższe cechy, jednak dodatkowo wzbogacony został o funkcje typowo rodzicielskie. Są to:

  • TURBO – opcja ta pozwala wypełnić pomieszczenie ciepłym powietrzem w zaledwie kilka minut. Doskonale sprawdzi się zatem podczas przygotowywania kąpieli dziecka.
  • CHILD – funkcja uniemożliwiająca oparzenie się powierzchnią grzejnika przez dziecko, bez problemu zatem umieścić możemy elektryczny grzejnik olejowy w pokoju dziecka.
  • NIGHT – automatyczne obniżenie temperatury nocą, zwiększające komfort nocnego wypoczynku.

Elpe to polski producent urządzeń grzewczych, przeznaczonych nie tylko dla domów bądź mieszkań, ale również żłobków, przedszkoli, szkół, szpitali, biur czy innego typu instytucji publicznych.