Grzejnik olejowy panelowy

Grzejniki elektryczne

Sposób działania

Elastyczne w zastosowaniu, bezpieczne i funkcjonalne – tak w skrócie można opisać nasze grzejniki elektryczne. Wykorzystywane zarówno jako jedyne źródło ciepła w domu, jak i jako dodatek na przykład podczas wyjazdu w domku letniskowym czy nagrzewania łazienki przed kąpielą dziecka. Jedną z wielu zalet grzejników jest zastosowanie olejowego wkładu, który w przeciwieństwie do wody szybciej się nagrzewa i dłużej utrzymuje ciepło. Tym samym dają długotrwałe ciepło do pomieszczenia. Uzupełnienie tego rozwiązania dużą ilością funkcji sprawia, że nasze grzejniki elektryczne są doskonałym rozwiązaniem dla rodzin. 

Na przekór temu, co mówi się powszechnie o ogrzewaniu elektrycznym, zapewniamy, że nasze grzejniki są zarówno ekologicznym, jak i ekonomicznym rozwiązaniem dla Twojego domu. 

Sterowanie cyfrowe i analogowe (funkcje)

W ELPE stworzyliśmy grzejniki sterowane cyfrowo i analogowo. Jest to przemyślana strategia, ponieważ jedne z nich dedykowane są dla wymagającego klienta, który chce mieć kontrolę nad pracą grzejnika, potrzebuje ochrony dla dziecka lub oczekuje szybkiego nagrzania się urządzenia. Drugi typ to również bardzo funkcjonalne grzejniki jednak ograniczające swoje sterowanie do mniejszej ilości opcji – wyłączając na przykład funkcje rodzicielskie. Ten typ dedykowany jest dla osób starszych czy na wyjazdy, podczas których nie potrzebujemy mieć pod kontrolą wszystkiego przez cały czas. 

Grzejniki elektryczne sterowane cyfrowo umożliwiają bardzo precyzyjne sterowanie urządzeniem. Oprócz tych wymienionych w przypadku sterowania analogowego, w sterowaniu cyfrowym dochodzą również dodatkowe opcje.

Funkcja TURBO daje użytkownikowi możliwość natychmiastowego nagrzania się grzejnika i później pomieszczenia do ustalonej wcześniej temperatury. Potrzebujesz nagrzać przed kąpielą w łazience albo przed snem w pokoju dziecka? Wystarczy, że ustawisz na grzejniku na przykład 26°C i włączysz funcję TURBO. W ciągu kilku – kilkunastu minut pomieszczenie wypełni przyjemne ciepło. 

Kolejną ciekawą funkcją, która wbrew pozorom jest niesamowicie przydatna, jest funkcja NIGHT. Pozwala ona na automatyczne zmniejszenie temperatury w nocy, co sprawia, że lepiej się śpi. Dzięki tej opcji nie trzeba wstawać w nocy, aby sprawdzić, czy grzejnik nie przegrzewa się lub nie jest byt gorący. Ustawiając funkcję NIGHT, można spać spokojnie i nie martwić się o temperaturę pomieszczenia. 

Odpowiedzią na potrzeby rodziców jest z pewnością funkcja CHILD. Minimalizuje ryzyko oparzenia się przez dziecko gorącą powierzchnią grzejnika. Dodatkowo oprócz CHILD nasze grzejniki elektryczne mają możliwość ograniczenia temperatury na powierzchni, co również zabezpiecza przed ewentualnym oparzeniem. 

Grzejniki sterowane analogowo nie posiadają funkcji CHILD czy NIGHT, jednak nie są zupełnie pozbawione sposobów personalizacji.  Nasze grzejniki elektryczne ze sterownikiem analogowym posiadają funkcję taką jak praca manualna, która umożliwia ręczne sterowanie czy przełącznik trybu komfort/redukcja. 

Ponadto często oczekiwana przez klientów funkcja wykrywania otwartego okna, umożliwia kontrolę nad temperaturą. Działa następująco: gdy w pomieszczeniu temperatura spadnie o minimum 2 ˚C w ciągu mniej więcej 10 minut, to grzejnik przełącza swoje działanie na tryb antyfreez, czyli antyzamrażanie, po czym ustawia temperaturę na 7˚C. Włączona funkcja wykrywania otwartego okna widoczna jest, gdy dioda główna świeci na pomarańczowo. 

Grzejnik można zaprogramować w trybie tygodnia, używając do tego programator tygodniowy. Funkcja ta umożliwia tworzenie „wydarzeń”, czyli elementów, według których grzejnik steruje grzaniem. Możemy dzięki temu tworzyć własne wartości temperatur dla trybów komfort i redukcja. Ilość wydarzeń, jakie możemy stworzyć w ciągu tygodnia to nawet 100. Jednak należy pamiętać, że pomiędzy jednym wydarzeniem a drugim musi upłynąć 15 minut. 

Sterowane analogowo grzejniki posiadają również funkcje adaptacyjnego startu, która włącza się automatycznie, gdy stworzymy pierwsze wydarzenie w trybie komfort. 

Kolejną opcją, jaką dają nasze grzejniki, bez względu na to czy sterowane cyfrowo, czy analogowo jest termostat. Umożliwia on bezproblemowe, bezawaryjne i sprawne sterowanie temperaturą w pomieszczeniu. Jeżeli ustawimy jakąś wartość na grzejniku, termostat będzie ją utrzymywał dzięki aktywnej pracy. Oznacza to, że jeśli temperatura w pomieszczeniu spadnie z tej ustawionej wcześniej, grzejnik włączy się i szybko doprowadzi do oczekiwanej wartości. To rozwiązanie eliminuje konieczność stałej kontroli nad poziomem ciepła w domu, łazience czy sypialni. 

Zastosowanie 

Bez względu na to, czy potrzebujemy ogrzać dom, garaż czy tylko łazienkę, nasze grzejniki elektryczne bez problemu poradzą sobie z tym zadaniem. Dzięki mobilności i łatwemu montażowi spełnią się zarówno jako ogrzewanie pokoju babci, domku letniskowego, jak i łazienki.

Jak wiadomo, nie każdy grzejnik będzie nadawał się do tego ostatniego pomieszczenia. Łazienka to miejsce, w którym grzejnik narażony jest na różne niebezpieczeństwa, głównie związane z wodą. Para wodna, chlapiąca woda czy wilgoć to czynniki, które mogą poważnie uszkodzić zwykły grzejnik. Dlatego stworzyliśmy nasze grzejniki tak, aby były zgodne z normą IP44 (Index of Protection 44). Dzięki wysoce szczelnej konstrukcji mogą one być wykorzystywane w miejscach takich jak właśnie łazienka. Ryzyko uszkodzeń związanych z trudnymi warunkami spada w tym momencie do zera. Dodatkowo, jeżeli zdecydujemy się na grzejnik sterowany cyfrowo z funkcją TURBO, da nam to możliwość do natychmiastowego nagrzania łazienki na przykład przed kąpielą dziecka. 

Grzejniki elektryczne odpowiednie dla alergików

Alergia daje się we znaki nie tylko na początku wiosny. Okres grzewczy to ulubiony czas domowych roztoczy, kurzu czy pyłu. W dodatku suche powietrze, które szkodzi na oczy. Jak uniknąć kontaktu z tymi nieprzyjemnymi zjawiskami? Trzeba w ogóle zastanowić się, jak roztocza dostają się do naszych górnych dróg oddechowych. Otóż podczas grzania, grzejnik spala ze swojej powierzchni pyłki, kurz i roztocza a te pod wpływem cyrkulacji ciepłego powietrza „wędrują” wprost do nas. Jedną z opcji jest dokładne czyszczenie grzejników. Również w tym aspekcie pomyśleliśmy o naszych klientach. Ponieważ zaprojektowaliśmy nasze grzejniki elektryczne tak, aby można było je dokładnie wyczyścić z powstałego kurzu. Konstrukcja umożliwia szybkie i dokładne wyczyszczenie całej powierzchni grzejnika i tym samym wyeliminowanie ryzyka „wędrowania” roztoczy po naszym domu.