Ogrzewanie domu to zadanie grzejników. To oczywiste. Jednak nie każdy grzejnik możemy umieścić w każdym pomieszczeniu. Tym razem nie chodzi o pokój dziecięcy czy garaż. W tych przypadkach wystarczy sprawdzić funkcje grzejnika elektrycznego takie jak: CHILD czy NIGHT. W przypadku pomieszczeń, w których panują inne „warunki”, a mowa o łazience należy dokładniej przyjrzeć się wybranemu ogrzewaczowi. Wystawienie na wilgoć, wodę czy parę bywa czasami zagrożeniem dla grzejników. Dlatego podczas robienia zakupu takiego jak grzejnik elektryczny do łazienki należy sprawdzić jego normę szczelności i stopień ochrony przed wodą. Nasze grzejniki spełniają wymagane normy. Ponadto są odpowiednie dla alergików, dzieci, osób chorych czy starszych. Są białe, lekkie i płaskie. Wyprodukowane w Polsce ze stali, posiadają zabezpieczenia przed przegrzaniem oraz 24 –miesięczną gwarancję. 

Grzejnik elektryczny do łazienki 

Nasze grzejniki przystosowane są do ogrzewania pomieszczeń z większym stopniem wilgotności. Oznacza to, że są odpowiednie do zainstalowania ich w łazience. W dużej mierze pozwala na to szczelna konstrukcja grzejnika, który posiada stopień ochrony IP44. Co oznacza IP44? IP to skrót od Index of Protection, czyli Współczynnik Ochrony, cyfry 4 i 4 zaś opis ochrony. IP44 oznacza współczynnik ochrony przed 4 – obiektami większymi niż 1mm oraz 4 – ochrona przed wodą bryzgającą ze wszystkich kierunków. Dla potencjalnego użytkownika ogrzewacza ze stopniem ochrony IP44 oznacza to, że można go instalować w łazience. 

Łatwy montaż grzejnika umożliwia zestaw specjalnych stopek, które pozwalają na zainstalowanie go nawet na ścianie. Jak wiadomo kaloryfery w łazienkach zazwyczaj znajdują się na ścianach ze względu na ograniczone miejsce.

Sterowanie cyfrowe i analogowe 

Grzejnik elektryczny może być sterowany analogowo lub cyfrowo w zależności od preferencji użytkownika. Funkcje analogowe występujące w grzejniku cyfrowym to:

  • praca manualna
  • przełącznik trybu komfort/redukcja
  • programator tygodniowy
  • funkcja wykrycia otwartego okna
  • funkcja adaptacyjnego startu 

Dedykowany dla osób starszych lub takich, które nie potrzebują funkcji typowo rodzicielskich czy innych do personalizacji ogrzewania. 

Cyfrowe sterowanie grzejnikiem umożliwia włączenie funkcji przydatnych na przykład dla rodziców, bo oprócz tych dostępnych w opcji analogowej, dochodzą takie jak:

  • Funkcja TURBO – natychmiastowe nagrzanie do ustalonej temperatury.
  • Funkcja NIGHT – redukcja temperatury w nocy. 
  • Ograniczenie temperatury powierzchni grzejnika.
  • Funkcja CHILD – pozwana na zabezpieczenie przed oparzeniem się przez dziecko. 

Zarówno sterowanie cyfrowe, jak i analogowe znajdzie swoje zastosowanie w łazience. Dodatkowym ułatwieniem w codziennym funkcjonowaniu może okazać się termostat, który utrzymuje określoną temperaturę powietrza w pomieszczeniu. Dzięki temu podczas kąpieli czy prysznica nagle temperatura nie spadnie lub nie będzie za wysoka. Termostat również dużo szybciej reaguje na polecenia typu CHILD lub NIGHT. Co sprawia, że grzejnik jest jeszcze bardziej ekologiczny i energooszczędny.