Grzejniki olejowe ścienne – ekonomiczny i racjonalny wybór?

Ogrzewanie elektryczne jest coraz chętniej wybieranym sposobem grzania w naszych domach. Pomimo tego nadal niejednokrotnie możemy usłyszeć opinie, że jest drogie i nieefektywne. To nieprawda – odpowiedzią na takie zarzuty są właśnie grzejniki olejowe ścienne, które nie tylko ekonomiczne ale także efektywnie ogrzewają nasze domy. 

Grzejniki elektryczne wypełnione specjalnym olejem 

Coraz częściej na rynku możemy spotkać grzejniki wypełnione właśnie specjalnym olejem – żelem, a nie wodą. Wynika to z prostego rachunku: wypełnienie żelem bardziej się opłaca – grzejniki nagrzewają się szybciej i dłużej utrzymując ciepło, a dodatkowo ich cienka budowa sprzyja czyszczeniu ich z kurzu. To ostatnie szczególne ważne jest dla alergików, którzy muszą utrzymywać w swoich mieszkaniach maksymalny porządek, gdyż są uczuleni na przeróżne roztocza i kurz. Wypełnienie grzejników olejem sprzyja temu, by ich budowa była prosta, bez krawędzistych i trudno dostępnych powierzchni, co przekłada się na proste czyszczenie ich z kurzu. 

Największą zaletą grzejników wypełnionych olejem jest szybkie nagrzewanie się oraz dłuższe utrzymywanie ciepła, jednak to nie wszystko. Połączenie tej cechy wraz z ogrzewaniem elektrycznym sprawia, że grzejniki olejowe ścienne są rozwiązaniem znacznie bardziej ekonomicznym, niż ich odpowiednik wypełniony wodą. Wypełnienie grzejników wodą niesie ze sobą jeszcze jedną cechę, którą należy kontrolować – ilość wody. Gdy grzejnik wypełniony wodą nie grzeje z odpowiednią mocą może to oznaczać, iż jest zapowietrzony – wówczas należy go odpowietrzyć. Oznacza to niby tylko przekręcenie gałki (w najczęstszych przypadkach), jednak należy również pamiętać o dodaniu wody (gdy potrzeba), a to niesie ze sobą kolejne obowiązki. W przypadku grzejników olejowych – nie występuje ten problem, specjalny żel – olej nie znika z grzejnika i cały czas grzeje z maksymalną mocą.

Do jakich pomieszczeń dedykowane są grzejniki olejowe ścienne?

  • Mieszkania i domy – wszelkie miejsca, gdzie przebywamy na co dzień będą skutecznie ogrzewane przez grzejniki olejowe ścienne na prąd, nie ma żadnego znaczenia, czy pokój ma 15 mkw, czy 40 mkw – będą one grzały z taką samą skutecznością.
  • Pomieszczenia biurowe – również siedziby naszych firm skutecznie będą nagrzewane dzięki elektrycznym grzejnikom olejowym.
  • Pomieszczenia zamieszkujące przez osoby o szczególnej trosce – mowa tutaj o osobach starszych, dzieciach czy wyżej wspomnianych alergikach – grzejniki olejowe posiadają szereg funkcji, które usprawniają ich sterowanie oraz chronią przez na przykład poparzeniem.

Funkcje, o których mowa wyżej to:

  • Funkcja CHILD – eliminująca ryzyko poparzenia się przez dziecko.
  • Termostat – który usprawni obsługę grzejnika, umożliwiające proste ustawienie temperatury przez osobę starszą.
  • Funkcja wykrywania otwartego okna – która pozwoli uniknąć produkowania pustej energii, czyli ogrzewania pomieszczenia, które jest jednocześnie schładzane przez powietrze z zewnątrz.

Te i wiele innych funkcji i cech grzejników olejowych na prąd sprawiają, że jest to rozwiązanie coraz chętniej wybierane przez Klientów.