Grzejniki stanowią jedną z najważniejszych instalacji w każdym domu oraz mieszkaniu. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu, nie każda rodzina miała możliwość korzystania z instalacji grzewczej. Dzisiaj nie wyobrażamy sobie codziennego funkcjonowania bez odpowiedniego ocieplenia mieszkania, szczególnie w porze zimowej. Postęp w każdej dziedzinie życia sprawił, iż tworzone urządzenia są znacznie bardziej przystosowane do obecnie panujących warunków. Między innymi z tego również powodu powstał grzejnik elektryczny przenośny, który w mieszkaniu pełnić może rolę samodzielnego ogrzewania, jak i również ogrzewania dodatkowego. Ponadto dzięki łatwości jego przenoszenia oraz transportowania, może być on zabierany na wyjazdy, np. do domku letniskowego.

Funkcjonalne oraz ekologiczne zastosowanie 

Wbrew pozorom, grzejnik elektryczny przenośny nie pochłania więcej energii niż tradycyjny kaloryfer wypełniony wodą. Jego olejowy wkład znacznie szybciej się nagrzewa oraz zdecydowanie dłużej utrzymuje ciepło. Jest to zatem rozwiązanie ekologiczne i polecane wszystkim, którzy pragną przyczynić się do ochrony naszej planety. Dodatkowym atutem oferowanych przez nas grzejników jest ich płaski kształt. Zmieszczą się one w każdym pomieszczeniu, nie zajmując zbyt dużo cennego miejsca. Grzejnik elektryczny przenośny zainstalowany może być praktycznie wszędzie – zestaw posiada bowiem komplet stopek. Elegancki wygląd oraz biała barwa idealnie wkomponują się w każde wnętrze, zarówno urządzone w stylu tradycyjnym, jak i również nowoczesnym. 

Nie jest zadaniem łatwym ogrzanie domu alergika, który uczulony jest na roztocza oraz kurz. Grzejnik elektryczny doskonale sprawdzi się w takim przypadku – nie wysusza powietrza oraz nie spala kurzu. Jest to zatem odpowiedni wybór dla alergików oraz osób starszych, które są szczególnie narażone na tego typu zagrożenia.

Ogrzewanie elektryczne sterowane analogowo oraz cyfrowo

Grzejnik elektryczny przenośny stworzony został z myślą o najczęściej pojawiających się potrzebach względem ogrzewania. Oferujemy urządzenia, które doskonale sprawdzą się w mieszkaniach zamieszkałych przez małe dzieci. Grzejnik sterowany analogowo posiada takie funkcje jak:

  • Praca manualna – za jej pośrednictwem możemy ręcznie sterować ogrzewaniem. 
  • Przełącznik trybu komfort/redukcja.
  • Programator tygodniowy – funkcja ta pozwala nam na zaprogramowanie grzejnika, dzięki czemu pewne jego funkcje zostaną zapisane. Programator umożliwia nam utworzenie pewnych elementów, według których grzejnik elektryczny przenośny będzie pracował. Ustawiamy wartość oczekiwanych przez nas temperatur – elementów takich możemy utworzyć około 100, jednak powinniśmy pamiętać, iż pomiędzy nimi występować będzie 15 minut.
  • Funkcja wykrywania otwartego okna – jest to jedna z najbardziej przydatnych funkcji, bowiem dzięki niej, w przypadku obniżenia się temperatury w pomieszczeniu o 2˚C, grzejnik elektryczny przenośny włączy tryb antyfreez (antyzamrażanie) i ustawi temperaturę na 7 ˚C.
  • Adaptacja start – funkcja, która uruchamia się automatycznie po wcześniejszym ustawieniu w trybie komfort wydarzenia.

Grzejniki sterowane cyfrowo posiadają wszystkie powyższe funkcje oraz kilka dodatkowych – szczególnie polecanych rodzicom posiadającym małe dzieci. Funkcja CHILD zabezpiecza przed oparzeniem się powierzchnią grzejnika. Opcja NIGHT automatycznie obniża wartość temperatury w pomieszczeniu nocą. Natomiast po włączeniu trybu TURBO w bardzo szybkim tempie całe pomieszczenie wypełnione zostanie ciepłym powietrzem.