Ogrzewanie to element niezbędny w każdym domu lub mieszkaniu. Jest nam potrzebne nie tylko dla zapewnienia komfortu oraz poprawy warunków życia, ale przede wszystkim umożliwia nam przetrwanie mroźnych, zimowych wieczorów. Zanim podejmiemy decyzję o wyborze metody ogrzewania, powinniśmy dokładnie ją przemyśleć, ponieważ nie wszystkie instalacje grzewcze mogą spełniać w pełni nasze oczekiwania. Jednym z najważniejszych czynników, który powinniśmy wziąć pod uwagę to długotrwałe i efektywne utrzymanie ciepła. Ogrzewacz elektryczny doskonale sprawdzi się w roli zarówno głównego źródła ciepła, jak i dodatkowego ogrzewania w każdym pomieszczeniu w naszym domu. Możliwość personalizacji oraz bogaty wybór opcji dodatkowych sprawią, że korzystanie z tego sposobu ogrzewania stanie się znacznie przyjemniejsze od tradycyjnego.

Ogrzewacz elektryczny sterowany analogowo lub cyfrowo

W zależności od indywidualnych potrzeb oraz przeznaczenia ogrzewacza elektrycznego, wybrać możemy grzejnik spośród dwóch rodzajów – ogrzewacz sterowany analogowo lub cyfrowo. Grzejnik sterowany analogowo to opcja dla osób, które nie wymagają od ogrzewania posiadania funkcji rodzicielskich czy szybszego nagrzewania się. Opcje, jakie on posiada to:

  • Praca manualna – dzięki niej możliwe jest ręczne sterowanie ogrzewaczem.
  • Przełącznik trybu komfort/redukcja.
  • Programator tygodniowy – opcja ta pozwala na zaprogramowanie grzejnika elektrycznego w sposób taki, jaki najbardziej nam odpowiada. Ogrzewacz elektryczny będzie działał według stworzonych przez nas elementów. Do opcji, jaką wybieramy, należy m.in. wartość temperatury. Możliwości kombinacji jest wiele, może być ich nawet około 100, jednak pomiędzy elementami, które stworzyliśmy, konieczna jest 15-minutowa przerwa.
  • Wykrywanie otwartego okna – jest to jedna z najkorzystniejszych opcji ogrzewacza elektrycznego. W momencie, gdy grzejnik wyczuje spadek temperatury w pomieszczeniu – w ciągu 10 minut 2˚C – automatycznie włączany jest tryb antyfreez (antyzamrażanie). Temperatura wówczas ustawiona zostaje na 7˚C. O włączeniu powyższej opcji poinformuje nas pomarańczowa dioda na urządzeniu.
  • Adaptacyjny start – funkcja ta pozwala na włączenie się ustawionego wcześniej przez nas elementu w programowaniu cyfrowym. 
  • Termostat – umożliwia on utrzymanie stałej temperatury w pomieszczeniu, bez dodatkowego podkręcania ręcznego.

Ogrzewacz elektryczny sterowany cyfrowo posiada wszystkie powyższe funkcje. Dodatkowo wyposażony jest w opcje typowo rodzicielskie, dzięki czemu idealnie sprawdzi się w przypadku mieszkań, w których mieszkają małe dzieci. Funkcje, jakie posiada to:

  • Funkcja TURBO – dzięki niej grzejnik nagrzewa się w bardzo szybkim czasie. W zaledwie kilkanaście minut nagrzać możemy całe pomieszczenie. Jest to przydatna funkcja zarówno dla rodziców – np. w momencie wypełnienia ciepłem łazienki przed kąpielą dziecka – jak i również dla dorosłych, którzy po powrocie do domu w zimowy wieczór potrzebują natychmiastowego źródła ciepła.
  • Funkcja CHILD – uniemożliwia ona poparzenie się powierzchnią grzejnika. W momencie dotknięcia przez dziecko włączonego ogrzewacza, jego powierzchnia nie jest na tyle gorąca, żeby spowodować jakiekolwiek oparzenie.
  • Funkcja NIGHT – jej włączenie pozwala na automatyczne obniżenie temperatury grzania nocą. Opcja ta jest nie tylko przydatna w pokoju dziecka, ale również w sypialni dorosłych. Niższa temperatura nocą poprawia komfort oraz jakość naszego snu.