Ogrzewanie elektryczne

To, w jaki sposób ogrzewamy dom, jest bardzo ważne. Niektóre źródła ciepła są trwalsze od innych, jedne tańsze inne droższe. Nie ma recepty na to, aby zawsze grzać tanio, szybko i na długo. Można jednak wybrać opcję, która daje pewność, że grzanie w domu będzie efektywne i długotrwałe. Ogrzewanie elektryczne to sposób, który daje nam bardzo dużo możliwości personalizacji i rozporządzania ciepłem. Ustawianie trybów pracy grzejników czy ochrona bliskich przed poparzeniem. Z pewnością te cechy sprawią, że wiele rodzin zdecyduje się na ogrzewanie swoich domów właśnie tym sposobem. 

Zalety naszych grzejników

Wbrew powszechnej opinii ogrzewanie elektryczne nie jest wielkim źródłem, które pożera prąd i tym samym nasze pieniądze. Ekonomiczne ogrzewacze to te, które szybko się nagrzewają i długo oddają ciepło. Takie właśnie są nasze grzejniki. Dzięki wypełnieniu ich olejem grzejnik będzie znacznie dłużej oddawał ciepło niż w przypadku tradycyjnego kaloryfera na wodę. Do kolejnych zalet naszych grzejników z pewnością należy:

 • Mobilność ogrzewaczy – dzięki budowie, która umożliwia przenoszenie grzejnika z pomieszczenia do pomieszczenia, można jeden użytkować w wielu pomieszczeniach. Nie trzeba kupować osobnego grzejnika do łazienki, kuchni czy salonu. Jeżeli potrzebujemy zagrzać w jednym konkretnym pomieszczeniu – wystarczy przenieść go tam i włączyć. Nic prostszego!
 • Wkład olejowy – nagrzewa się szybciej niż woda i dłużej utrzymuje ciepło. Tym samym dłużej i efektywniej ogrzewa nasze pomieszczenia. 
 • Bogate funkcje grzejników elektrycznych ze sterowaniem analogowym – programowanie tygodniowe, praca manualna, funkcja wykrywania otwartego okna czy adaptacyjny start. Dzięki nim można dowolnie personalizować grzejnik, aby działał tak, jak tego potrzebujemy
 • Funkcje rodzicielskie w grzejnikach elektrycznych ze sterowaniem cyfrowym. Oprócz opcji, jakie daje sterowanie analogowe, cyfrowa wersja posiada dodatkowo funkcje CHILD czy ograniczenie temperatury powierzchni grzejnika. 
 • Dodatkowe funkcje w sterowaniu cyfrowym oraz termostat. 
 • Grzejniki ELPE są przyjazne dla alergików.
 • Można bezproblemowo korzystać z nich w łazience, bez zagrożenia dostania się wody do wewnątrz. 

Ogrzewacze olejowe sterowane analogowo i cyfrowo

Grzejniki olejowe sterowane analogowo to odpowiedź na potrzeby klienta, który nie wymaga specjalistycznych funkcji rodzicielskich czy szybkiego grzania. Można w nich znaleźć opcje takie jak:

 • Praca manualna – czyli tryb umożliwiający ręczne sterowanie grzejnikiem. 
 • Przełącznik trybu komfort/redukcja.
 • Programator tygodniowy – umożliwia zaprogramowanie grzejnika. W tym trybie tworzymy elementy, według których grzejnik będzie działał, programujemy grzanie. Tworzymy własne wartości oczekiwanych temperatur (w trybie komfort i redukcja). Możemy stworzyć nawet 100 takich elementów, jednak pamiętać należy, aby pomiędzy poszczególnymi elementami był odstęp czasowy 15 minut.
 • Wykrywanie otwartego okna – to bardzo przydatna funkcja, która sprawia, że jeśli w ogrzewanym pokoju temperatura spadnie o 2˚C w ciągu 10 minut, grzejnik wówczas włącza tryb antyfreez (czyli antyzamrażanie) i ustawia wartość temperatury na 7˚C. Informacje o włączeniu trybu wykrywania otwartego okna dostaniemy, gdy główna dioda zacznie świecić na pomarańczowo.
 • Adaptacyjny start – to funkcja, która włącza się automatycznie po ustawieniu przez nas w trybie komfort pierwszego wydarzenia w programowaniu tygodniowym.

Sterowanie cyfrowe posiada funkcje, jakie dedykowane są na przykład rodzicom. Należą do nich:

 • Funkcja CHILD – eliminuje ryzyko poparzenia się przez dziecko od gorącej powierzchni kaloryfera. Jest podobna do funkcji ograniczenia temperatury powierzchni grzejnika. Obie opcje chronią przed poparzeniem. 
 • Funkcja NIGHT – pozwala na automatyczne obniżenie wartości temperatury w nocy.
 • TURBO to opcja dla tych, którzy nie chcą czekać i natychmiast potrzebują nagrzać w pomieszczeniu na przykład po powrocie z pracy w zimę. W kilkanaście minut pomieszczenie wypełnia przyjemne ciepło. 

Dodatkowo ogromnym ułatwieniem, jakie daje ogrzewanie elektryczne, jest termostat. Pozwala on na utrzymywanie się stałej temperatury bez konieczności ręcznego podkręcania. 

Ogrzewanie elektryczne w wymagających miejscach

Już spieszymy z odpowiedzią. To miejsca, w których panują specyficzne warunki lub mieszkają w nich osoby chore lub uczulone. Z pewnością do takich miejsc należy łazienka. Klimat, jaki tam panuje, nie należy do najłatwiejszych z punktu widzenia grzejnika. Chlapiąca woda, para wodna czy wilgoć mogą dostać się do wewnątrz urządzenia i narobić sporo szkód. Dlatego stworzyliśmy nasze grzejniki tak, aby miały najwyższy stopień szczelności IP44 (Index of Protection 44). Daje to naszym klientom pewność, że umieszczenie grzejnika w łazience będzie bezpieczne. Dodatkowo funkcja TURBO w sterowaniu cyfrowym zadba o to, aby ciepło szybko wypełniło to miejsce. 

Osoby chore lub alergicy szczególnie muszą uważać na powietrze, jakim oddychają. Drobinki kurzu i roztocza podgrzewane na grzejnikach spokojnie wlatują do naszych dróg oddechowych, powodując suchość, kaszel, a nawet niektóre choroby. Dlatego podczas projektowania naszych grzejników zadbaliśmy o to, aby ich powierzchnie szybko i łatwo się czyściły. Usuwanie kurzu z powierzchni grzejników to jeden z najlepszych sposobów na oczyszczenie powietrza z tych szkodników. 

O ELPE

ELPE Elektroprodukt to polski producent grzejników elektrycznych. Od ponad 30 lat stawiamy na jakość i ochronę środowiska. Podczas produkcji naszych grzejników te dwa czynniki są dla nas najważniejsze, ponieważ wysoka jakość produktu sprawia, że mamy tysiące zadowolonych klientów, a ochrona środowiska sprzyja dobremu ogrzewaniu. Do produkcji naszych grzejników wykorzystujemy tylko doskonałej jakości materiały, które sprowadzają nam nasi zaufani dostawcy. Nasz proces kontroli jakości należy do najbardziej restrykcyjnych, a finalny produkt musi być perfekcyjny. 

Przez trzy dekady wiedza, jaką zdobyliśmy, współpraca z dostawcami oraz badanie potrzeb klientów sprawiły, że dzisiaj możemy zaprezentować grzejniki, które są odpowiedzią na to, czego klienci wymagają. Jednak nie poprzestajemy na laurach, rozwijamy się nadal, uczymy i badamy rynek, aby iść zgodnie z technologią i trendami. Na wszystkie nasze grzejniki udzielamy 24 miesięczną gwarancję, a klientom służymy profesjonalną pomocą oraz doradztwem. 

Produkujemy elektryczne ogrzewacze olejowe, wypełnione specjalistycznym żelem olejem, który w warunkach podgrzania zachowuje się lepiej niż woda. Szybciej się nagrzewa i dłużej utrzymuje ciepło, o czym pisaliśmy wyżej. Nasze grzejniki można dostać w wersji ze sterowaniem analogowym i cyfrowym. Każdy z tych typów posiada szereg funkcji dedykowanych odmiennym grupom klientów. Dodatkowo nasze grzejniki wyposażone są w termostat oraz wysoką normę szczelności IP44.