Ogrzewanie pomieszczeń oraz ochrona zdrowia i środowiska – to trzy główne cechy naszych grzejników. Wykonane ze stali, wyprodukowane w Polsce ogrzewacze nie wysuszają powietrza i nie spalają kurzu. To sprawia, że są odpowiednie zarówno dla alergików, jak i osób starszych czy chorych. Ochrona przed przegrzaniem i dodatkowe funkcje grzejnika ze sterowaniem cyfrowym sprawiają, że rodzice nie muszę obawiać się o oparzenie się ich pociech. Nasze grzejniki są płaskie, białe i ciche, przez co będą pasowały do każdego wnętrza. Ponadto wypełnione są specjalnym olejem grzewczym, który pozwala na dłuższe utrzymanie temperatury i sprawia, że są przez to ekologiczne i energooszczędne. 

Sterowanie cyfrowe 

Grzejnik elektryczny z termostatem posiada funkcje umożliwiające tygodniowe zaprogramowanie grzania, wykrycie otwartego okna czy możliwość adaptacyjnego startu. Oprócz tego grzejnik elektryczny daje możliwości takie jak: 

  • Funkcja TURBO – czyli szybkie nagrzanie się ogrzewacza do ustalonej temperatury, pozwala to na natychmiastowe ogrzanie pomieszczenia na przykład podczas powrotu zimą z pracy lub rano. 
  • Funkcja NIGHT – umożliwia redukcję temperatury w nocy. Eksperci twierdzą, że lepiej zasypiamy, gdy temperatura w pomieszczeniu jest nieznacznie niższa niż w ciągu dnia. Z odpowiedzą na to stwierdzenie, przychodzi właśnie nasz grzejnik. 
  • Ograniczenie temperatury powierzchni grzejnika – ta funkcja daje możliwość ochrony przed oparzeniem się. Zmniejsza się temperatura powierzchni grzejnika, jednocześnie eliminując ryzyko oparzenia na przykład przez dziecko. To jedna z dwóch funkcji dedykowana w przypadkach, gdy rodzice boją się, że ich pociechy mogą się oparzyć. 
  • Funkcja CHILD – kolejna funkcja dedykowana dla rodziców maluszków, które raczkując lub biegając, mogłyby oparzyć się o gorący grzejnik. Pozwana na zabezpieczenie przed oparzeniem się przez dziecko. 

Grzejnik elektryczny z termostatem 

Termostat w grzejniku elektrycznym pozwala na dużo większe sprecyzowanie temperatury panującej w pokoju. W przypadku ustawienia go na przykład na 22°C utrzyma dokładnie taką temperaturę. Wynika to z tego, że grzejnik działa aktywnie cały czas. Wykrywa temperaturę panującą w pomieszczeniu i porównuje ją z tą ustawioną. Dzięki temu, gdy temperatura spadnie zaledwie o stopień, grzejnik zaczyna grzać, aby doprowadzić do ustawionej wartości. To wygodna funkcja, która znajdzie swoje zastosowanie nie tylko w domu, również w żłobkach, przedszkolach, sklepach czy miejscach pracy. Wszędzie tam, gdzie pilnowanie poziomu temperatury nie jest najważniejszym zadaniem. 

Ponadto grzejniki z termostatem te są bardziej czułe na ustawienia. To ważne, zwłaszcza jeżeli istnieje ryzyko poparzenia się przez dziecko. Wtedy wystarczy włączyć funkcje CHILD lub ograniczenie temperatury występującej na powierzchni grzejnika, a termostat od razu wykona polecenie. To doskonałe rozwiązanie dla szkół czy przedszkoli, gdzie ilość dzieci jest duża, i każde z nich może się oparzyć o gorący grzejnik.