System ogrzewania elektrycznego to opcja, którą coraz chętniej wybierają Polacy. Jest to zmotywowane technologią tworzenia, która sprawia, że nowoczesne grzejniki stają się ekonomiczną inwestycją. Grzejnik energooszczędny to urządzenie, które każdy z nas powinien mieć w domu, jeśli nie chce tracić pieniędzy na puste grzanie.

Grzejnik energooszczędny – cechy

Szereg funkcji oraz nowoczesna zastosowana technologia sprawiają, że ogrzewanie elektryczne staje się po prostu bardziej opłacalne. Dlatego właśnie wybierane jest przez coraz większą rzeszę Polaków. Funkcję, które znajdą Państwo w naszych grzejnikach to:

 • Rodzicielskie – mowa tutaj o funkcji CHILD oraz o ograniczeniu temperatury powierzchni grzejnika, które eliminują ryzyko oparzenia się przez dziecko. 
 • Sterowania – czyli programowanie tygodniowe, które umożliwia zaprogramowanie całego systemu grzania tak, aby przez tydzień o różnych porach temperatury w domu zmieniała się automatycznie. Na przykład: w nocy spadała o 2 stopnie względem dnia. 
 • Termostat – umożliwia on utrzymanie wyznaczonej temperatury bez konieczności sprawdzania, czy takowa jest.
 • Ekonomiczne – wykrywanie otwartego okna, co eliminuje całkowicie produkowanie pustej energii, czyli ogrzewanie pomieszczenia, które ochładzane jest przez chłodne powietrze z zewnątrz. 
 • Dwa rodzaje sterowania – cyfrowe oraz analogowe – obydwa sposoby dedykowane są do różnych osób. Sterowanie cyfrowe kierujemy do bardziej wymagającego Klienta, który obyty jest w technologii. Sterowanie analogowe skierowane jest zaś do osób mniej wymagających i starszych, jednak nie oznacza to, że w sterowaniu cyfrowym nie ma bogatych funkcji. Są takie jak: termostat, programowanie tygodniowe, wykrywanie otwartego okna oraz wiele innych. 

Gdzie warto wykorzystać system ogrzewania energooszczędnego?

Ogrzewanie elektryczne naszymi grzejnikami energooszczędnymi daje nie tylko natychmiastowe i długotrwałe ciepło, ale także oszczędność. Bogactwo funkcji takich jak wykrywanie otwartego okna to tylko jedna z części rachunku ekonomicznego, który jednoznacznie wskazuje, że prąd to coraz tańsze źródło energii, jeśli posiadamy odpowiednie komponenty. Zatem grzejniki energooszczędne polecamy stosować:

 • W mieszkaniach i domach prywatnych
 • Biurach i miejscach pracy
 • Fabrykach i halach produkcyjnych
 • Magazynach
 • Garażach
 • Wszelkich miejscach użytkowych, które wymagają stałego grzania.

Dlaczego warto wybrać grzejnik energooszczędny?

Istnieje jeden oczywisty powód: oszczędność. Mit, jakoby ogrzewanie elektryczne było drogie i nieopłacalne zostaje całkowicie wyeliminowany za sprawą właśnie grzejników energooszczędnych. Dlatego warto zagłębić się w ten temat i skorzystać z okazji na kolejne oszczędności. Bogactwo funkcji, które wymieniliśmy wyżej w parze z doskonałą jakością naszych produktów sprawiają, że jest to inwestycja z pewnym zwrotem. Dlatego warto zainwestować w system ogrzewania elektrycznego od polskiego producenta ELPE Elektroprodukt.