Oszczędny grzejnik elektryczny do łazienki – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?
Wymiana grzejników lub całego systemu ogrzewania często oznacza, że w naszym domu właśnie jest remont, który jak wiadomo kosztuje. W tym czasie każdą złotówkę oglądamy kilka razy, aby nasze inwestycje były jak najlepsze i najbardziej opłacalne. Łazienka to miejsce, gdzie ogrzewanie ta nieco trudniejsze zadanie. Na co zwrócić uwagę, gdy wybieramy grzejnik elektryczny do łazienki? Przeczytaj i sprawdź.

Ogrzewanie w łazience

To miejsce szczególnie wymagające z kilku względów: duża wilgotność, narażenie na opryskanie wodą grzejników, częste i intensywne zmiany temperatur. Z pewnością podczas wyboru ogrzewania ważne jest sprawdzenie poziomu szczelności grzejnika. Nasze grzejniki oferują  IP44, który umożliwia zainstalowanie go w łazience. Ważne! Grzejnik nieposiadający  IP44 nie może być instalowany w pomieszczeniach typu łazienka.

Oszczędny grzejnik elektryczny do łazienki – funkcje

Oprócz poziomu szczelności, ważne są również funkcje, które wpływają bezpośrednio na jakość ogrzewania łazienki. Funkcje oferowane przez nasze grzejniki to między innymi:

  • CHILD – funkcja skierowana do rodziców, która ogranicza grzanie na powierzchni grzejnika, co sprawia, że dziecko nie może się oparzyć o gorącą powierzchnie.
  • TURBO – funkcja polecana typowo do łazienek, umożliwia szybkie nagrzanie się pomieszczenia do wcześnie ustalonej temperatury. Często wybierana, by nagrzać łazienkę przed kąpielą dziecka.
  • NIGHT – ogranicza temperaturę w nocy, gdy łazienka nie jest wykorzystywana w żaden sposób. Pozwala zaoszczędzić energię produkowana przez grzejni i co za tym idzie pieniądze.
  • Termostat – automatycznie utrzymuje temperaturę na poziomie ustalonym przez nas.

Wszystkie funkcje oraz wymogi, jakie spełnia oszczędny grzejnik elektryczny do łazienki pozwalają na w pełni bezpieczne i oszczędne ogrzewanie tego pomieszczenia. Warto zwrócić uwagę, że również budowa grzejników jest odpowiednia, ponieważ pozwala na szybkie przetarcie grzejnika z kurzu, dzięki smukłej obudowie.