Grzejnik olejowy energooszczędny – zużycie prądu
Wbrew pozorom grzejniki elektryczne to urządzenia energooszczędne. Tradycyjny kaloryfer wypełniony jest wodą, natomiast model na prąd posiada olejowy wkład. Różnica pomiędzy obydwoma modelami polega na tym, iż olej znacznie szybciej się nagrzewa oraz zdecydowanie dłużej utrzymuje ciepło. Nawet w momencie odłączenia grzejnika od prądu, jeszcze przez kilkadziesiąt minut będzie on emanował ciepłem. Są to istotne cechy, które znacznie wpływają na koszt utrzymania tego typu urządzeń.

Ogrzewacz elektryczny z olejowym wkładem

Grzejnik olejowy energooszczędny to nieporównywalnie mniejszy koszt kupna oraz montażu w porównaniu do klasycznej instalacji grzewczej. Zużycie energii możemy kontrolować poprzez płynną regulację temperatury oleju. Najważniejszą cechą urządzenia jest to, iż zużywa ono prąd wyłącznie w momencie, gdy jest podłączony do prądu. Dzieje się tak dlatego, że olej grzany jest przez grzałki elektryczne i nawet po wyłączeniu emanuje ciepłem. Ma to bezpośredni wpływ na zużycie prądu, a tym samym na poniesioną za niego opłatę.

Grzejnik olejowy energooszczędny a zużycie energii

Warto wziąć pod uwagę możliwość podłączenia podgrzewacza elektrycznego do prądu w czasie, gdy obowiązuje tańsza, nocna taryfa. Czasami w ciągu dnia występują momenty, gdy cena za prąd jest niższa. Nie oznacza to jednak, że z urządzenia korzystać będziemy wyłącznie w momencie, gdy będzie ono podłączone do prądu, ponieważ olejowy wkład jeszcze kilkadziesiąt minut po wyłączeniu wypełniał będzie pomieszczenie przyjemnym ciepłem.

Grzejnik olejowy energooszczędny posiada znacznie więcej zalet. Ze względu na swój rozmiar oraz kształt wykorzystywany może być nie tylko w mieszkaniach, ale również w biurach czy instytucjach użyteczności publicznej. Urządzenie doskonale sprawdza się na wakacyjnych lub zimowych wyjazdach.

Jesteśmy producentem grzejników sterowanych analogowo oraz cyfrowo. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą urządzeń elektrycznych.