Każdy alergik wie, że kurz kocha grzejniki. Gromadzi się na nich, a następnie wraz z ciepłym powietrzem unosi się i drażni nasze gardła. Jakie cechy powinien posiadać grzejnik dla alergików?
Największy wróg – roztocza i kurz
Na powierzchni grzejnika spala się kurz oraz roztocza, by następnie unieść się i podrażnić nasze drogi oddechowe. Aby uniknąć tych negatywnych konsekwencji należy wybrać grzejnik, który eliminuje ryzyko takiej sytuacji. Oto, jakie cechy powinien posiadać grzejnik dla alergików:
- Wyprodukowany ze stali,
- Napełniony specjalnym żelem-olejem,
- Łatwy do czyszczenia dzięki smukłej budowie,
- Posiadający funkcje umożliwiające proste sterowanie grzejnikiem.
Najbardziej istotną kwestią będzie obudowa, ponieważ nie unikniemy zalegania kurzu na powierzchni grzejnika w inny sposób, jak często czyszczenie. Zatem jeśli obudowa będzie smukła i wszystkie miejsca na grzejniku będą łatwo dostępne, będzie nam prościej czyścić go z kurzu.
Funkcje pomocne w sterowaniu
Wybierając grzejniki z naszej oferty mogą się Państwo zdecydować na dwa rodzaje sterowania: cyfrowe bądź analogowe. Zarówno w jednym, jak i drugim rodzaju dostępne funkcje to:
- Termostat – utrzymywanie stałej temperatury ustawionej wcześniej przez użytkownika.
- Programowanie tygodniowe – pozwala na zaprogramowanie systemu grzania na cały tydzień oraz ustalanie konkretnej temperatury, która ma być utrzymywana przez określony czas.
- Wykrywanie otwartego okna – funkcja ta automatycznie wyłącza ogrzewanie, gdy wykryje otwarte okno w pomieszczeniu.
Pomocnym dla alergików podczas okresu grzewczego jest również nawilżanie powietrza. Można do tego celu wykorzystać specjalne nawilżacze, jednak należy zacząć od źródła problemu, czyli od grzejników. Jeśli grzejniki, które posiadamy w naszym domu będą spełniały powyższe zadania, to znacznie zminimalizujemy ryzyko reakcji alergicznych.