Grzejnik z termostatem stanowi istotne wyposażenie każdego budynku. Latem z instalacji grzewczej korzystamy wyjątkowo rzadko, jednak podczas miesięcy zimowych każdego dnia kaloryfery ogrzewają nasze pomieszczenia. W zależności od potrzeb zdecydować się możemy na różnego typu urządzenia. Termostat – na czym polegają zasady jego działania?
Kontrola nad ogrzewaniem
Grzejniki elektryczne zyskują coraz większą popularność. Ze względu na posiadane funkcje, bardzo chętnie wybierane są do ogrzewania mieszkań prywatnych, instytucji publicznych, jak i firm. Wypełnione są specjalnym olejowym wkładem, który nagrzewa się w ekspresowym tempie i długo utrzymuje ciepło. Urządzenia na prąd są zatem znacznie bardziej efektywne niż tradycyjne kaloryfery wypełnione wodą.
Grzejnik z termostatem wyposażony jest w specjalne pokrętło, które powala mieć pełną kontrolę nad ogrzewaniem. To my decydujemy, jaka temperatura ma być utrzymana we wnętrzu. Jest to atrakcyjna cecha grzejników elektrycznych, ponieważ podczas cieplejszego dnia możemy nieco obniżyć temperaturę, natomiast w zimowe, chłodne wieczory maksymalnie ją podwyższyć.
Praktyczne funkcje ogrzewaczy
Dodatkowo grzejnik elektryczny z termostatem sterowany analogowo posiada znacznie więcej opcji – przełącznik trybu komfort/redukcja, programator tygodniowy, wykrywanie otwartego okna, czy adaptacyjny start. Model sterowany cyfrowo wyposażony jest dodatkowo w kilka funkcji typowo rodzicielskich – TURBO (szybkie nagrzanie pomieszczenia), CHILD (uniemożliwienie oparzenia się powierzchnią grzejnika) i NIGHT (automatyczne obniżenie temperatury w pomieszczeniu nocą).
Przeczytaj także: Kaloryfer Olejowy – Cechy
Jako polski producent grzejników elektrycznych oferujemy naszym klientom solidne urządzenia grzewcze. Zapraszamy do zapoznania się z nasz ofertą!