Każde mieszkanie czy pomieszczenie użytkowe przechodzi kiedyś remont lub odświeżenie. Wówczas staje przed właścicielem pytanie o system grzewczy zastosowany w poszczególnych pomieszczeniach – czy wymieniać i na jaki? W przypadku zarówno pomieszczeń mieszkalnych, jak i służbowych dobrym rozwiązaniem jest grzejnik panelowy elektryczny.
Grzejnik panelowy elektryczny – cechy
- Szybko się nagrzewa – to najbardziej charakterystyczna z cech tego typu grzejnika. Nagrzewa się szybko, jednak od jego mocy zależy, do jakiej temperatury i tym samym – ile ciepła odda do pomieszczenia.
- Różne wzrory i rozmiary – grzejniki panelowe występują w bogatym asortymencie, który pozwala dostosować go do wielu wnętrz. Jest płaski, co pozwala na umieszczenie go w nawet bardzo małym mieszkaniu czy pokoju.
- Odpowiedni do łazienki – połączenie szybkiego nagrzewania się z odpowiednią mocą sprawiają, że grzejniki panelowe elektryczne są odpowiednimi systemami grzewczymi do łazienek.
- Różnorodne moce grzejników – umieszczona w kartach specyfikacji technicznej pozwala dobrać odpowiedni model do pomieszczenia. Podczas remontu, gdy nie znany jest nam bilans cieplny, specjalista powinien dobrać nam taki model, który ma odpowiednią moc.
Gdzie dedykowane jest użycie grzejnika panelowego?
Tego rodzaju ogrzewanie będzie odpowiednie w wielu miejscach, gdzie potrzeba szybko nagrzać pomieszczenie oraz zachować jednocześnie estetyczny wygląd. Grzejniki panelowe elektryczne będą dedykowane dla miejsc takich jak:
- Placówki życia publicznego – szkoły i przedszkola (gdzie ze względu na budowę nie będą zagrożeniem dla dzieci), urzędy (ponieważ nie będą zabierały dużej ilości miejsca) sądy czy przychodnie zdrowia.
- Firmy oraz biura – nie każda firma posiada duże biuro, gdzie wszyscy mogą swobodnie się poruszać i mają swój własny kąt. W wielu przedsiębiorstwach pracownicy muszą na małej przestrzeni zorganizować sobie pracę tak, aby móc ją efektywnie wykonywać – dlatego grzejniki panelowe będą idealne, ze względu na małą ilość miejsca, jaką zajmują.
- Mieszkania – w naszych domach wiele jest miejsc, które wymagają szczególnej troski – pokój dziecka (ponieważ budowa grzejnika musi być maksymalnie bezpieczna), łazienka (ze względu na to, iż grzejnik panelowy elektryczny szybko się nagrzewa) czy garaż (gdzie zazwyczaj nie ma wystarczającej ilości miejsca, aby oprócz samochodu i kilku narzędzi, zmieścił się jeszcze grzejnik).
Czy system ogrzewania elektrycznego to dobre rozwiązanie?
Mitem jest, iż ogrzewanie elektryczne zastosowane czy to w domu czy w firmie, jest drogie. Jest to rozwiązanie czasami nawet tańsze od innych źródeł ciepła jak gaz czy drzewo. Jedyne o czym musimy pamiętać to dobór odpowiednich grzejników, a zarazem systemu grzewczego, który będzie efektywnie wykorzystywał swoją moc. Grzejniki elektryczne posiadają wiele funkcji, które umożliwiają zaoszczędzenie pieniędzy oraz blokują tworzenie pustego ciepła, które nie ogrzewa. To między innymi:
- Funkcja wykrywania otwartego okna – wyłączająca grzanie, gdy okno w danym pomieszczeniu będzie otwarte okno.
- Funkcja TURBO – która umożliwia szybkie nagrzanie pomieszczenia do konkretnej temperatury.
- Funkcja CHILD – dedykowana dla rodziców, by ochronić swoje dziecko przed ewentualnym poparzeniem.
- Termostat – umożliwiający ustawienie konkretnej temperatury, do której grzejnik będzie nagrzewał pomieszczenie.
- Zaprogramowanie grzania tygodniowo – pozwala na ustawienie całego systemu grzania dla całego tygodnia, co pozwala znacznie zaoszczędzić czas, wyeliminować produkowanie nieużywanego ciepła oraz usprawni codzienne życie w domu czy w firmie.